Hakkımızda – Çorlu Özel Modern Fen Bilimleri Anadolu Lisesi

Hakkımızda

MFB Okullarına Hoşgeldiniz..

Eğitim sektörüne 1986 yılında Çorlu’nun ilk dershanesi olarak başlayan kurumumuz; başta Çorlu olmak üzere Trakya’nın çeşitli merkezlerinde faaliyette bulunmuş bir öğretmen kuruluşudur.
Modern Fen Bilimleri Anadolu Lisesi eğitimde kalite ve disiplin anlayışından taviz vermeden, Çorlu özelinde ve Trakya genelinde birçok gencimizin hedefledikleri üniversiteleri kazanmalarında onların en büyük destekçilerinden birisi olmuştur.
Modern Fen Bilimleri Anadolu Lisesi eğitimde edindiği bu 37 yıllık tecrübeyi; Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında gençlerimize yansıtmaktadır.

37 yıllık deneyimimizle Özel Anadolu Lisesi Dönüşüm kararı alan kurumumuz, öğrencilerimizi 9. 10. 11. ve 12. sınıflarda üniversite sınavı odaklı bir öğrenme modeliyle yetiştirecektir. Deneyimli öğretmen kadromuz ve modern eğitimin anlayışımızla önceliğimiz, öğrencilere kendileri için en doğru kariyer fırsatını yaratmaktır.

Okulumuz, 5580 sayılı yasa çerçevesinde dönüşüm süreci sonunda dershanecilikten okula geçme sürecini tamamlamış ve özel lise olarak eğitim-öğretim hayatındaki yerini almıştır. 26 yıllık dershanecilik deneyimi ile okullaşma sürecini tamamlamış kadrosu ve deneyimi ile tercih edilen bir özel lise olmuştur.
Üniversiteye yerleştirme başarış, disiplini ve işleyişi ile fark yaratan bir özel okul haline gelmiştir. İlk yıl 372 öğrenci ile lise eğitimine başlayan okulumuzun bugün 397 öğrencisi bulunmaktadır.
Üniversite kazandırma başarısı % 67 ile %81 arasında değişmektedir.

Misyon, Vizyon ve Temel Değerler

Okul Müdürlüğümüzün Misyon, vizyon, temel ilke ve değerlerinin oluşturulması kapsamında öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz, çalışanlarımız ve diğer paydaşlarımızdan alınan görüşler, sonucunda stratejik plan hazırlama ekibi tarafından oluşturulan Misyon, Vizyon, Temel Değerler; Okulumuz üst kurulana sunulmuş ve üst kurul tarafından onaylanmıştır.

Misyonumuz

Atatürk ilke ve düşüncelerini benimsemiş, bireysel farklılığın ve zamansal değişimin farkında olarak geleceğe olumlu katılımlarda bulunacak üniversite eğitimi almış sorumluluk sahibi yaratıcı, üretken bireyleri, sürecin yapılanmasına dahil ederek modern eğitim yöntemleriyle yetiştirmek.

Vizyonumuz

Yaşam başarısını yakalayan, yaratıcı, kendine güvenen, problem çözen, yurtsever, ahlaklı, dinamik, üretken, bireylerin yetiştirildiği Türkiye'nin önde gelen okullarından olmak ve adını uluslar arası düzeye taşımak

Temel Değerlerimiz

 • İNSAN VE VATANDAŞLIK HAKLARINA SAYGILI
 • KENDİSİ VE DOĞAYLA BARIŞIK
 • ESTETİK BAKIŞA SAHİP
 • BİLİNÇLİ
 • YARATICI
 • GİRİŞİMCİ
 • KONUŞAN VE DİNLEYEN
 • DEĞİŞEN VE DEĞİŞTİREBİLEN
 • TOLERANSLI
 • HOŞGÖRÜLÜ
 • ÇALIŞKAN
BİREYLER YETİŞTİRMEK...

Daha fazla bilgi için bizi arayın

+90 (282) 651 88 36 Gsm. : +90 (541) 651 88 36


E-posta : info@mfb.com.tr